30 sierpnia 2015

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższy wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę św. dzieci szkolne i gimnazjalistów, rodziców, nauczycieli, pracowników oświaty. Będziemy modlić się o potrzebne łaski na dobre przeżycie najbliższego roku szkolnego.
  2. W poniedziałek na 17.00 zapraszamy osoby pragnące wyspowiadać się na rozpoczęcie roku szkolnego.
  3. W piątek jest I piątek miesiąca Msze św. o 7.30, 16.30 w Kuklinie i 18.00 we Wieczfni. Zapraszamy do spowiedzi i komunii pierwszo-piątkowej. Pół godziny przed Mszami będziemy spowiadać w konfesjonałach. Bardzo prosimy dzieci klas IV o rozpoczęcie we wrześniu odprawiania 9 pierwszych piątków miesiąca.
  4. Za tydzień na sumę zapraszamy wszystkie dzieci z klas I – poświęcimy im tornistry, książki, zeszyty i przybory szkolne.
  5. Za tydzień na sumę zapraszamy również dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św.. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi.
  6. Od 14 do 21 listopada br. chcemy zorganizować samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Koszt udziału w pielgrzymce 1360 $. Potrzebny jest ważny paszport. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
  7. Mamy już podciągniętą na teren przy kościele wodę z wodociągu. Serdecznie dziękujemy naszej Gminie za zapewnienie nam większego poczucia bezpieczeństwa i umożliwienie zagospodarowanie terenu wokół kościoła. Chcemy teraz przystąpić do następnego etapu prac wokół kościoła tj. przygotowanie do zainstalowania systemu nawadniania. Zakupiłem potrzebne rzeczy do jego rozłożenia, ale potrzeba najpierw wykopć zgodnie z projektem sieć dołków na głębokość szpadla. Trzeba to zrobić ręcznie szpadlami. Dlatego proszę znów o pracę w czynie społecznym parafian. Mogą być kobiety, do wypielenia chwastów, ale potrzebni są mężczyźni ze szpadlami. Na wtorek od godz. 10.00 proszę o pomoc mieszkańców Turowa i Załęża, w środę – Chmielewko i Pogorzel, w piątek Jabłonowo Dyby, Maćkowięta i Adamy. Proszę Panów sołtysów o skoordynowanie działań we wioskach. Dobrze byłoby aby możliwie z każdego domu po jednej osobie, ktoś przyszedł do pracy. Dożynki będą za dwa tygodnie, a przy kościele bałagan. Zapraszam do pomocy.