31 sierpnia 2014

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Witamy serdecznie w naszej parafii nowego księdza prefekta, Ks. Piotra Szulca. Ma 4 lata kapłaństwa, pracował ostatnio w Nasielsku w parafii św. Katarzyny. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
  2. Jutro początek roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli, pracowników oświaty i rodziców na mszę św. godz.. 8.00.
  3. W czwartek od 17.00 adoracja eucharystyczna i modlitwy przed wystawionym Najświętszym sakramentem w intencji Ojca św., Biskupów, kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca, spowiedź przed mszami św. o 7.30, 16.300 w Kuklinie i 18.00. Zachęcamy do rozpoczęcia nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca.
  5. W sobotę I sobota miesiąca. O 17.30 nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.
  6. W przyszła niedzielę na sumie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę, bielanki, strażaków, ministrantów.
  7. W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 19.00 do naszego kościoła na musical, sztukę teatralną pt. „Maryja” w wykonaniu młodych artystów występujących w Teatrze Podróżnym. Jest to zabawne, pogodne widowisko religijne połączone z ogniskiem i biesiadą parafialną. Przynieśmy z sobą stołeczki, krzesełka składane, kiełbaskę do upieczenia na ognisku.
  8. Bóg zapłać za ofiarowane dary dla seminarium. Wieś Pogorzel ofiarowała 425 kg kartofli, 12 worków zboża, dwa worki cebuli i dwa worki  buraków. Bardzo proszę pozostałe wioski o zorganizowanie zbiórki jak najszybciej, aby oddać te produkty do seminarium.
  9. Ks. prefekt zaprasza na I zbiórkę wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 11.00.
  10. Za tydzień na sumie zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów na mszę św. z poświęceniem tornistrów.