17 sierpnia 2014

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 rano planujemy wyjazd pielgrzymki rowerowej do Ciechanowa, do jedynego w naszej diecezji kościoła św. Jana Pawła II. Trzeba posiadać sprawny rower, trochę kondycji fizycznej, trochę jedzenia i picia. Do przejechania mamy 47 km w jedną stronę. Tam odprawimy Mszę św. zjemy posiłek i wrócimy samochodami lub pociągiem. Zapisy do środy. Pogoda zamówiona. Trochę w tym tygodniu warto byłoby potrenować. Trasa przed Windyki, Szydłówek, Stupsk, Konopki, Pawłowo. Zapraszamy wszystkich kochających Jana Pawła II, pielgrzymki, modlitwę i przygodę z Panem Bogiem.

2. Za tydzień po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na seminarium. Gdyby rolnicy chcieli ofiarować zboże z tegorocznych zbiorów to również seminarium chętnie przyjmie taki dar. Proszę sołtysów poszczególnych wiosek o zorganizowanie zbiórki. Samochód ciężarowy z seminarium przyjedzie odebrać ofiarowane dary.

3. Mamy już kalendarz na rok 2015. Można przychodzić i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Zapraszam po mszach św. w dzień powszednie.

27 lipca 2014

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższy piątek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to I piątek miesiąca. Msze św. o 7.30, 16.30 w Kuklinie i 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa
  2. W sobotę ok. godz. 11.00 gościć będziemy pielgrzymów z Warmii i Mazur. Bardzo prosimy, jak co roku, o życzliwe przyjęcie pielgrzymów poczęstunkiem. Pielgrzymuje ok. 500 osób, największa grupa pielgrzymów zatrzyma się przy kościele, pozostałe grupy odpoczywać będą w wioskach wg starego porządku, jak to ustalili księża przewodnicy pielgrzymki w czasie ostatniej wizyty na wiosnę odwiedzając Pogorzel, Grzybowo.
  3. W przyszła niedzielę na sumie nabożeństwo adoracyjne i procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną, bielanki.
  4. W przyszła niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa na mszach św. będziemy modlić się za wszystkich kierowców i święcić będziemy pojazdy. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszła niedzielę o 16.00 na Mszy św. modlić się będziemy przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież na tę mszę św. i tych którzy czują się młodzi.
  6. 4 sierpnia w poniedziałek wyjeżdżamy na wycieczkę do Białegostoku, do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, do Suchowoli – rodzinnej parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki i do Świętej Wody na Górę Krzyży. Wyjazd o 5.30, powrót wieczorem. Koszt udziału 60 zł - gdy będzie nas 50 osób, 75 zł - gdy uzbiera nas się 20 osób. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
  7. Zapowiedzi przedślubne.  Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:  Jacek Kraśniewski z parafii Łęg Probostwo i Monika Morawska z Wieczfni Kościelnej – zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. ww. osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.