26 lipca 2015

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro witamy Matkę Bożą. Gromadzimy się o 16.00 w kościele na modlitewnym oczekiwaniu. ok. 16.30 wyjdziemy wszyscy wraz z ks. Biskupem kapłanami w procesji na  parking przy Zespole Szkół. Tam przywitamy Matkę Bożą i przyniesiemy do naszego kościoła. Ugośćmy ją, wygadajmy się przed nią, wysłuchajmy co ma nam, mnie do powiedzenia. Ona będzie chciała nam coś przypomnieć, może upomnieć, zapłakać nad nami razem z nami, pocieszyć, wzmocnić, dać nowego ducha. Niech ten czas każdy jak najlepiej wykorzysta. Ta doba bardzo szybko minie. Program nawiedzenia każdy z nas posiada, umieściliśmy go również na stronie internetowej, korzystajmy z niego i bądźmy. Wartę przy obrazie Matki Bożej pełnić będą druhowie: OSP Uniszki Zawadzkie i OSP Windyki od 1.00 do 4.00, OSP Wieczfnia i OSP Grzybowo - od 4.00 do 8.00. Zapraszamy.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, a było bardzo wiele osób zaangażowanych przygotowanie rekolekcji, kościoła, otoczenia kościoła, za każdy przejaw pomocy, bardzo konkretnej i bardzo potrzebnej Bóg to wszystko widzi i niech Wam za okazaną życzliwość odpłaci stokrotnie.
  3. W tym tygodniu wszystkie Msze św. będą rano odprawiane z racji naszych wyjazdów do innych parafii na rekolekcje i przywitania Matki Bożej.
  4. W przyszła niedzielę gościć będziemy pielgrzymkę warmińską na obiedzie. Bardzo proszę i pomoc w ich nakarmieniu, jak co roku. Część grup idzie do Pogorzeli, cześć go Grzybowa a największa grupa będzie odpoczywać w Wieczfni. Poczęstunek dla nich przygotujemy na łące przy organistówce, aby nie blokować porządku niedzielnego Mszy św. oraz przy kościele nie ma warunków do odpoczynku. Tak wiec zapraszamy z darami dla pielgrzymów na zieloną trawkę przy organistówce.
  5. Bardzo proszę o pomoc w sprzątnięciu w środę rano drągów i banerów. Będziemy je  w godzinach południowych zbierać we wszystkich wioskach. Chodzi o wyjęcie z ziemi żerdzi, odkręcenie wkrętów i zwinięcie w rulon dekoracji i zasypanie dziury w ziemi. Dziękujemy.
  6. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca. Na sumie będzie adoracja eucharystyczna i procesja. Zapraszamy asystę, dziewczynki do sypania kwiatkami, klasę 4 do niesienia różańca, ministrantów.
  7. Dziękujemy mieszkańcom Bonisławia za ofiary na zagospodarowanie terenu wokół kościoła, złożyli 170 zł. oraz za dwie indywidualne ofiary.
  8. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Bartłomiej Niesyt z Chmielewka i Katarzyna Królikowska z Par. Szydłowo

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. ww. osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.